Home Yearly Results Registration Form Rules Contact Us

2011 FINAL RESULTS by Length

Number Name Date Length K/R Bait Lake Div Time Team/Club
5 John Rumoro, Worth, IL 9-Sep 45-1/4" R Rapala Horsehead S 12:40 PM Club Zastrow
45 Gerald Ghiloni, Winchester, WI 10-Sep 45" R Jointed Buchertail Harris S 11:45 AM Winchester Musky Mafia
14 Brian Zander, Glenview, IL 9-Sep 44-7/8" R Bulldawg Crab S 3:30 PM Team Retreat
54 Rosanne Schneider, Mayville, WI 11-Sep 43-5/8" R Top Raider Van Vliet S 7:50 AM Team Rosey
56 Chris Pairolero, Winchester, WI 11-Sep 43-3/4" R Bulldawg Presque Isle O 8:52 AM Team Retreat
24 Geoff Crandall, Middleton, WI 9-Sep 43-1/8" R Bulldawg Presque Isle S 5:55 PM Iron Men in Wooden Boats
4 Chuck Brod, Mosinee, WI 9-Sep 43-1/2" R Bulldawg Fawn S 12:46 PM Bill's Musky Club
50 Rick Andersen, Oregon, WI 10-Sep 43" R Cowgirl Clear S 3:30 PM Muskie Busters
58 Josh Lenda, Oak Creek, WI 11-Sep 42" R Cowgirl Fawn S 9:10 AM Circle Lily Gang
35 Tom Oungst, Boulder Jct, WI 10-Sep 41-7/8" R Broadtail High O 8:10 AM Bob's Boys
59 Curt Louison, Racine, WI 11-Sep 41-1/8" R Cowgirl Wild Rice S 9:45 AM Team Kenna
43 Craig Steele, Windsor, WI 10-Sep 41-1/4" R Rubber Bluegill High O 11:30 AM Two Men & A Boat
9 Vaughn Hoefs, Sparta, WI 9-Sep 41-1/2" R Top Raider Rock S 2:40 PM Musky Rush
32 Roger Praefke, Muskego, WI 9-Sep 41-1/2" R Double Cowgirl Spider O 6:56 PM Krohn Builders
34 Lance Lehman, Spencer, WI 10-Sep 41" R Medusa Birch S 7:55 AM -
60 Jim Marks, Waunakee, WI 11-Sep 41" R Double Cowgirl Island S 10:05 AM Slump Busters
40 Jeremy Lawrence, Menasha, WI 10-Sep 40-3/4" R Medusa High S 9:40 AM Team Catch 'Em
6 Frank Grudzielanek, Cudahy, WI 9-Sep 40-1/4" R Double Cowgirl S Turtle S 1:00 PM Circle Lily Gang
42 Jason Fields, Appleton, WI 10-Sep 40-1/4" K Bucktail Alder S 10:45 AM -
7 Mike Olson, Sparta, WI 9-Sep 40" R Reef Hawg Rock S 1:06 PM Musky Rush
19 Tamara Schoeppe, Racine, WI 9-Sep 40" R Bucktail Birch S 4:50 PM -
29 Mark Disante, Rockford, IL 9-Sep 40" R Pacemaker High S 6:42 PM Sunfish Lunkers
38 Adam Johnson, Presque Isle, WI 10-Sep 40" R Cisco Kid Presque Isle O 9:16 AM Team Retreat
52 Rick Verna, Mukwonago, WI 10-Sep 40" R/W Bucher Shallow Raider Birch S 6:35 PM R/W
16 Dave Herman, Arbor Vitae, WI 9-Sep 39-7/8" R Bucktail Rest S 4:25 PM Team Kessler
26 Steve Twigg, Machesney Park, IL 9-Sep 39-7/8" R Showgirl High S 6:11 PM Sunfish Lunkers
12 Doug Noble, Seattle, WA 9-Sep 39-3/4" R Double Cowgirl High S 3:10 PM Boulder Boys
13 Paul Anctil, Lenexa, KS 9-Sep 39-1/2" R Cowgirl Island S 3:42 PM -
39 Miles Krohn, Greenfield, WI 10-Sep 39-1/2" R Bulldawg Van Vliet S 9:15 AM Team Backlash
22 Jeremy Raddatz, Wausau, WI 9-Sep 39" R Roadkill Tail High O 5:55 PM Tower Hill Team Adelaide
31 Cal Johnson, Presque Isle, WI 9-Sep 39" R Bulldawg Van Vliet O 6:40 PM Team Retreat
44 Brian Zander, Glenview, IL 10-Sep 39" R/W Bulldawg Crab S 10:30 AM R/W
51 Tim Connaughty, Sun Prairie, WI 10-Sep 38-3/8" R Bulldawg Harris S 4:05 PM Team Connaughty
11 Rick Bell, Portage, WI 9-Sep 38-1/2" R Black Bucktail Birch S 3:00 PM Team Weedbeds
28 Doug Kutz, Milwaukee, WI 9-Sep 38-1/2" R Bucktail S Turtle S 6:15 PM -
18 Troy Schroeder, Cross Plains, WI 9-Sep 38" R Bulldawg N Turtle S 4:35 PM Agony, Inc.
30 Brad Calder, Pewaukee, WI 9-Sep 38" R Billy Flipflop Boulder  S 6:30 PM Boulder Boys
33 Doug Radtke, Milwaukee, WI 10-Sep 38" R Suick Van Vliet S 7:30 AM Club Zastrow
36 Dave Sdano, Eden Prairie, MN 10-Sep 38" R/W Bulldawg Crab O 8:05 AM R/W
8 Timm Raddatz, Amherst Jct, WI 9-Sep 37-3/4" R Legend High O 2:12 PM Tower Hill Team Adelaide
48 Phil Williams, Winchester, WI 10-Sep 37-3/4" R Hawg Wobbler N Turtle O 2:35 PM Winchester Weed Wackers
10 Bob Krohn, Greenfield, WI 9-Sep 37-1/4" R Phantom Van Vliet S 2:50 PM Team Backlash
27 Mike Winkler, Little Suamico, WI 9-Sep 37-1/4" R Cowgirl High S 6:21 PM Team Catch 'Em
37 Levi Walker, Marenisco, MI 10-Sep 37-1/4" R Cisco Kid Presque Isle O 8:30 AM Team Retreat
23 David Carroll, Roscoe, IL 9-Sep 37-1/2" R Cowgirl High S 5:58 PM Sunfish Lunkers
41 Dan Wohlleber, Manitowish Wtrs, WI 10-Sep 37-1/2" R/W Live Action Papoose S 10:10 AM R/W
55 Dave Schroeder, Oshkosh, WI 11-Sep 37-1/2" R Baby Carson Boulder  S 8:47 AM Boulder Boys
1 Corey Schalow, Wausau, WI 9-Sep 37" R Suick Horsehead O 12:25 PM Club Outcast
47 Tony Curatola, Monona, WI 10-Sep 37" R Rubber Bait High O 1:30 PM Two Men & A Boat
53 Ken Reid, Presque Isle, WI 10-Sep 37" R/W Cowgirl Big O 5:30 PM R/W
3 Eric Wopinski, Portage, WI 9-Sep 36-1/2" R Shallow Invader S Turtle S 12:48 PM The Four Muskyteers
15 Ruben De La Fuente, Streamwood, IL 9-Sep 36" K Storm Perch Birch O 3:45 PM -
20 Jerry Georgeson, Oregon, WI 9-Sep 36" R Double 10 Bucktail Clear S 5:20 PM Musky Busters
25 Leonard Sigl, Cecil, WI 9-Sep 36" R DZ-15 Horsehead S 6:20 PM Club Zastrow
49 Howie Meyer, Presque Isle, WI 10-Sep 36" R/W Hardhead Crab O 2:45 PM R/W
17 Sheri Lawrence, Wausau, WI 9-Sep 35-3/4" R Enticer High S 4:29 PM Team Catch 'Em
57 Craig Steele, Windsor, WI 11-Sep 35-1/2" R Rubber Bluegill High O 9:12 AM Two Men & A Boat
2 Jim Bradley, Manitowish Waters, WI 9-Sep 35" R/W Bucktail Clear O 12:16 PM R/W
21 David Nichols, Pewaukee, WI 9-Sep 35" R/W Redeye Manitowish S 5:44 PM R/W
46 Ernie Stokes, Rockford, IL 10-Sep 35" R/W Shallow Raider High S 12:50 PM R/W

 


We are Proud Members of the

Network

This site and all pages herein have been designed by and are hosted by
the Internet Specialists at UpNorth Info , a division of Botek Corporation
and are the property of World Championship Musky Classic.
Copyright 2020 World Championship
Musky Classic All Rights Reserved.

Fishing in Northern Wisconsin and Western UP of Michigan Snowmobiling in Northern Wisconsin and Western UP of Michigan  Lodging in Northern Wisconsin and Western UP of Michigan