Home Yearly Results Registration Form Rules Contact Us

2019 FINAL RESULTS BY LENGTH

Number Name Date Length K/R Bait Lake Div Time Team/Club
61 Jake Trussoni, North Prairie, WI 8-Sep 46-1/2" R Bucktail Rest S 10:30 AM Law Dawgs
47 Isaac Hoffmaster, Madison, WI 7-Sep 45-1/4" R Bucktail Clear O 3:05 PM Catch 'Em
46 Aaron Raynoha, Monona, WI 7-Sep 45" R Lake-X Toad Rest O 1:30 PM Tower Hill Team Adelaide
15 Rick McClellan, Manitowish Waters, WI 6-Sep 43-1/2" R Bucktail Wild Rice O 4:15 PM Team Pilotfish
45 Steve Smith, Presque Isle, WI 7-Sep 43-1/2" R Livingston Crab O 12:30 PM Iron Men in Wooden Boats
2 Josh Lenda, Cudahy, WI 6-Sep 43" Bucktail Spider S 12:51 PM Circle Lily Gang
3 Jeff Comp, Prior Lake, MN 6-Sep 43" R Bucktail North Turtle S 1:12 PM  
4 Jason Key, Cary, IL 6-Sep 42-3/4" R Bulldawg Presque Isle S 1:25 PM Team Retreat
55 Tom Zeihen, Watersmeet, MI 8-Sep 41-1/8" R Cisco Kid Little Star S 7:39 AM Ghost Riders
59 Judd Tlusty, Arbor Vitae, WI 8-Sep 41-1/8" R Chatter Bait Island S 10:00 AM Dockshop
12 Jim Weiss, Conover, WI 6-Sep 41-1/2" R Top Raider Boulder S 3:34 PM Camp Holiday
14 Landy Roepke, Boulder Junction, WI 6-Sep 41-1/2" R Rabid Squirrel Stone S 4:05 PM Junebug's Oswego Lake Resort
7 Brandon Kleist, Endeavor, WI 6-Sep 40-1/8" R Bucktail Birch S 2:30 PM Team Weedbeds
29 Jerry Gregorek, Boulder Junction, WI 7-Sep 40-1/2" R Bucktail Clear S 8:53 AM Junebug's Oswego Lake Resort
35 Mark Ghiloni, Wisconsin Rapids, WI 7-Sep 40" R/W Shallow Raider South Turtle O 10:00 AM  
50 Dan Houk, Pardeeville, WI 7-Sep 40" R Bucktail High S 3:45 PM Weedbed Wannabes
17 Mitch Houk, Portage, WI 6-Sep 39-1/4" R/W Diver High S 5:35 PM  
24 Rick Karcher, Mosinee, WI 6-Sep 39-1/4" R/W Suick Island O 5:59 PM  
18 Dan Houk, Pardeeville, WI 6-Sep 39-1/2" R/W Bucktail High S 5:37 PM  
56 Paul Healey, Traverse City, MI 8-Sep 39-1/2" R/W Bucktail Wild Rice S 8:22 AM  
1 Kim Mampe, Sturtevant, WI 6-Sep 39-1/2 R/W Fat Bastard Clear S 12:30 PM  
6 Tami Verna, Lake Geneva, WI 6-Sep 39" R/W Unknown Birch S 12:20 PM  
22 Matthew Olson, Warrens, WI 6-Sep 39" R/W Suzi Bob North Turtle S 5:59 PM  
23 Ian Pfeil, Milwaukee, WI 6-Sep 39" R/W Mepps 5 Manitowish O 5:59 PM  
19 Kody Korb, Montello, WI 6-Sep 38-1/2" R/W Baby Beaver Harris S 5:35 PM  
62 Rob Trewick, Farmington, MN 8-Sep 38-1/2" R/W Cattail Rat Island S 10:25 AM  
51 Brad Calder, Brookfield, WI 7-Sep 38"  R/W Johnny 5 High S 5:15 PM  
33 Guy Schweik, Sugar Grove, IL 7-Sep 38" R/W Bucktail Presque Isle S 9:45 AM  
49 Levi Walker, Presque Isle, WI 7-Sep 38" R/W Shallow Raider Horsehead O 3:45 PM  
52 Lou Mirek, St. Germain, WI 7-Sep 38" R/W Shallow Dog North Turtle O 5:30 PM  
58 David Schroeder, Winneconne, WI 8-Sep 38" R/W Bulldawg High S 9:55 AM  
30 Dave Sdano, Eden Prairie, MN 7-Sep 37-1/4" R/W Depth Raider Crab O 9:18 AM  
20 Andy Williams, Sheboygan, WI 6-Sep 37-1/2" R/W Musky Killer Birch S 5:16 PM  
34 Brad Calder, Brookfield, WI 7-Sep 37-1/2" R/W U Care Boulder S 9:30 AM  
9 Steve Smith, Presque Isle, WI 6-Sep 37" R/W Livingston Crab O 12:09 PM  
21 Mike Brod, Mosinee, WI 6-Sep 37" R/W Brown Bucktail Wild Rice S 5:59 PM  
26 Justin Johnson, Eagle River, WI 6-Sep 37" R/W Swimming Dog Horsehead O 6:00 PM  
39 John Connaughty, Winchester, WI 7-Sep 37" R/W Bucktail Harris S 11:00 AM  
54 Brian Schumann, Portage, WI 7-Sep 37" R/W Bucktail Birch S 5:30 PM  
57 Mitchell Olson, Alma Center, WI 8-Sep 37" R/W Bucktail Rock S 8:45 AM  
13 Mark Ghiloni, Wisconsin Rapids, WI 6-Sep 36-1/2" R/W Streamer (Fly) South Turtle O 3:55 PM  
37 Tim Connaughty, Sun Prairie, WI 7-Sep 36-1/2" R/W Spanky Fireball Wild Rice S 10:50 AM  
40 Mitch Houk, Portage, WI 7-Sep 36-1/2" R/W Slim Bait High S 11:25 AM  
53 Andrew Gil, Cary, IL 7-Sep 36-1/2" R/W Whopper Stopper Horsehead S 4:45 PM  
5 Jeff Eberle, Beaver Dam, WI 6-Sep 36" R/W Glider Van Vliet S 1:35 PM  
25 Justin Johnson, Eagle River, WI 6-Sep 36" R/W Swimming Dog Horsehead O 6:00 PM  
27 Randy Puckett, Wausau, WI 7-Sep 36" R/W Bucktail Island S 7:14 AM  
36 Dan Nichols, Franklin, WI 7-Sep 36" R/W Redeye Little Star S 10:30 AM  
41 Dakota Van Frachen, DePere, WI 7-Sep 36" R/W Bucktail Big S 11:40 AM  
44 Dan Heder, Boulder Junction, WI 7-Sep 36" R/W Bucktail Birch O 11:45 AM  
48 Ben Grove, Columbus, WI 7-Sep 35-3/4" R/W Torque Wild Rice S 3:20 PM  
11 Dave Tarasewicz Sr, Gile, WI 6-Sep 35-1/4" R/W Jerk Bait South Turtle S 3:30 PM  
32 Darrell Fritz, Rothschild, WI 7-Sep 35-1/4" R/W Dr. Evil Alder S 10:10 AM  
16 Cory Herwig, Portage, WI 6-Sep 35-1/2" R/W Bucktail Birch S 5:02 PM  
31 Robert Cribben, Chicago, IL 7-Sep 35-1/2" R/W Bucktail Wild Rice S 9:27 AM  
38 Tom Staveness, Portage, WI 7-Sep 35-1/2" R/W Slopmaster High S 10:45 AM  
42 Steve Smith, Presque Isle, WI 7-Sep 35-1/2" R/W Bulldawg Crab O 11:41 AM  
28 TJ Jenkinson, Brookfield, WI 7-Sep 35"` R/W Baby Beaver Horsehead O 7:29 AM  
8 Howie Meyer, Presque Isle, WI 6-Sep 35" R/W Royal Orb Papoose O 3:05 PM  
10 Dave Sdano, Eden Prairie, MN 6-Sep 35" R/W Suick Crab O 3:03 PM  
43 Robert Olson, Tomah, WI 7-Sep 35" R/W Hawg Wobbler South Turtle S 11:35 AM  
60 Kyle Hill, Presque Isle, WI 8-Sep 35" R/W Slimy Clam Oxbow O 10:15 AM  

 


We are Proud Members of the

Network

This site and all pages herein have been designed by and are hosted by
the Internet Specialists at UpNorth Info , a division of Botek Corporation
and are the property of World Championship Musky Classic.
Copyright 2018 World Championship
Musky Classic All Rights Reserved.

Fishing in Northern Wisconsin and Western UP of Michigan Snowmobiling in Northern Wisconsin and Western UP of Michigan  Lodging in Northern Wisconsin and Western UP of Michigan