Home Yearly Results Registration Form Rules Contact Us

2019 FINAL LEADER BOARD BY TIME CAUGHT

Number Name Date Length K/R Bait Lake Div Time Team/Club
1 Kim Mampe, Sturtevant, WI 6-Sep 39-1/2 R/W Fat Bastard Clear S 12:30 PM  
2 Josh Lenda, Cudahy, WI 6-Sep 43" Bucktail Spider S 12:51 PM Circle Lily Gang
3 Jeff Comp, Prior Lake, MN 6-Sep 43" R Bucktail North Turtle S 1:12 PM  
4 Jason Key, Cary, IL 6-Sep 42-3/4" R Bulldawg Presque Isle S 1:25 PM Team Retreat
5 Jeff Eberle, Beaver Dam, WI 6-Sep 36" R/W Glider Van Vliet S 1:35 PM  
6 Tami Verna, Lake Geneva, WI 6-Sep 39" R/W Unknown Birch S 12:20 PM  
7 Brandon Kleist, Endeavor, WI 6-Sep 40-1/8" R Bucktail Birch S 2:30 PM Team Weedbeds
8 Howie Meyer, Presque Isle, WI 6-Sep 35" R/W Royal Orb Papoose O 3:05 PM  
9 Steve Smith, Presque Isle, WI 6-Sep 37" R/W Livingston Crab O 12:09 PM  
10 Dave Sdano, Eden Prairie, MN 6-Sep 35" R/W Suick Crab O 3:03 PM  
11 Dave Tarasewicz Sr, Gile, WI 6-Sep 35-1/4" R/W Jerk Bait South Turtle S 3:30 PM  
12 Jim Weiss, Conover, WI 6-Sep 41-1/2" R Top Raider Boulder S 3:34 PM Camp Holiday
13 Mark Ghiloni, Wisconsin Rapids, WI 6-Sep 36-1/2" R/W Streamer (Fly) South Turtle O 3:55 PM  
14 Landy Roepke, Boulder Junction, WI 6-Sep 41-1/2" R Rabid Squirrel Stone S 4:05 PM Junebug's Oswego Lake Resort
15 Rick McClellan, Manitowish Waters, WI 6-Sep 43-1/2" R Bucktail Wild Rice O 4:15 PM Team Pilotfish
16 Cory Herwig, Portage, WI 6-Sep 35-1/2" R/W Bucktail Birch S 5:02 PM  
17 Mitch Houk, Portage, WI 6-Sep 39-1/4" R/W Diver High S 5:35 PM  
18 Dan Houk, Pardeeville, WI 6-Sep 39-1/2" R/W Bucktail High S 5:37 PM  
19 Kody Korb, Montello, WI 6-Sep 38-1/2" R/W Baby Beaver Harris S 5:35 PM  
20 Andy Williams, Sheboygan, WI 6-Sep 37-1/2" R/W Musky Killer Birch S 5:16 PM  
21 Mike Brod, Mosinee, WI 6-Sep 37" R/W Brown Bucktail Wild Rice S 5:59 PM  
22 Matthew Olson, Warrens, WI 6-Sep 39" R/W Suzi Bob North Turtle S 5:59 PM  
23 Ian Pfeil, Milwaukee, WI 6-Sep 39" R/W Mepps 5 Manitowish O 5:59 PM  
24 Rick Karcher, Mosinee, WI 6-Sep 39-1/4" R/W Suick Island O 5:59 PM  
25 Justin Johnson, Eagle River, WI 6-Sep 36" R/W Swimming Dog Horsehead O 6:00 PM  
26 Justin Johnson, Eagle River, WI 6-Sep 37" R/W Swimming Dog Horsehead O 6:00 PM  
27 Randy Puckett, Wausau, WI 7-Sep 36" R/W Bucktail Island S 7:14 AM  
28 TJ Jenkinson, Brookfield, WI 7-Sep 35"` R/W Baby Beaver Horsehead O 7:29 AM  
29 Jerry Gregorek, Boulder Junction, WI 7-Sep 40-1/2" R Bucktail Clear S 8:53 AM Junebug's Oswego Lake Resort
30 Dave Sdano, Eden Prairie, MN 7-Sep 37-1/4" R/W Depth Raider Crab O 9:18 AM  
31 Robert Cribben, Chicago, IL 7-Sep 35-1/2" R/W Bucktail Wild Rice S 9:27 AM  
32 Darrell Fritz, Rothschild, WI 7-Sep 35-1/4" R/W Dr. Evil Alder S 10:10 AM  
33 Guy Schweik, Sugar Grove, IL 7-Sep 38" R/W Bucktail Presque Isle S 9:45 AM  
34 Brad Calder, Brookfield, WI 7-Sep 37-1/2" R/W U Care Boulder S 9:30 AM  
35 Mark Ghiloni, Wisconsin Rapids, WI 7-Sep 40" R/W Shallow Raider South Turtle O 10:00 AM  
36 Dan Nichols, Franklin, WI 7-Sep 36" R/W Redeye Little Star S 10:30 AM  
37 Tim Connaughty, Sun Prairie, WI 7-Sep 36-1/2" R/W Spanky Fireball Wild Rice S 10:50 AM  
38 Tom Staveness, Portage, WI 7-Sep 35-1/2" R/W Slopmaster High S 10:45 AM  
39 John Connaughty, Winchester, WI 7-Sep 37" R/W Bucktail Harris S 11:00 AM  
40 Mitch Houk, Portage, WI 7-Sep 36-1/2" R/W Slim Bait High S 11:25 AM  
41 Dakota Van Frachen, DePere, WI 7-Sep 36" R/W Bucktail Big S 11:40 AM  
42 Steve Smith, Presque Isle, WI 7-Sep 35-1/2" R/W Bulldawg Crab O 11:41 AM  
43 Robert Olson, Tomah, WI 7-Sep 35" R/W Hawg Wobbler South Turtle S 11:35 AM  
44 Dan Heder, Boulder Junction, WI 7-Sep 36" R/W Bucktail Birch O 11:45 AM  
45 Steve Smith, Presque Isle, WI 7-Sep 43-1/2" R Livingston Crab O 12:30 PM Iron Men in Wooden Boats
46 Aaron Raynoha, Monona, WI 7-Sep 45" R Lake-X Toad Rest O 1:30 PM Tower Hill Team Adelaide
47 Isaac Hoffmaster, Madison, WI 7-Sep 45-1/4" R Bucktail Clear O 3:05 PM Catch 'Em
48 Ben Grove, Columbus, WI 7-Sep 35-3/4" R/W Torque Wild Rice S 3:20 PM  
49 Levi Walker, Presque Isle, WI 7-Sep 38" R/W Shallow Raider Horsehead O 3:45 PM  
50 Dan Houk, Pardeeville, WI 7-Sep 40" R Bucktail High S 3:45 PM Weedbed Wannabes
51 Brad Calder, Brookfield, WI 7-Sep 38"  R/W Johnny 5 High S 5:15 PM  
52 Lou Mirek, St. Germain, WI 7-Sep 38" R/W Shallow Dog North Turtle O 5:30 PM  
53 Andrew Gil, Cary, IL 7-Sep 36-1/2" R/W Whopper Stopper Horsehead S 4:45 PM  
54 Brian Schumann, Portage, WI 7-Sep 37" R/W Bucktail Birch S 5:30 PM  
55 Tom Zeihen, Watersmeet, MI 8-Sep 41-1/8" R Cisco Kid Little Star S 7:39 AM Ghost Riders
56 Paul Healey, Traverse City, MI 8-Sep 39-1/2" R/W Bucktail Wild Rice S 8:22 AM  
57 Mitchell Olson, Alma Center, WI 8-Sep 37" R/W Bucktail Rock S 8:45 AM  
58 David Schroeder, Winneconne, WI 8-Sep 38" R/W Bulldawg High S 9:55 AM  
59 Judd Tlusty, Arbor Vitae, WI 8-Sep 41-1/8" R Chatter Bait Island S 10:00 AM Dockshop
60 Kyle Hill, Presque Isle, WI 8-Sep 35" R/W Slimy Clam Oxbow O 10:15 AM  
61 Jake Trussoni, North Prairie, WI 8-Sep 46-1/2" R Bucktail Rest S 10:30 AM Law Dawgs
62 Rob Trewick, Farmington, MN 8-Sep 38-1/2" R/W Cattail Rat Island S 10:25 AM  

 


We are Proud Members of the

Network

This site and all pages herein have been designed by and are hosted by
the Internet Specialists at UpNorth Info , a division of Botek Corporation
and are the property of World Championship Musky Classic.
Copyright 2018 World Championship
Musky Classic All Rights Reserved.

Fishing in Northern Wisconsin and Western UP of Michigan Snowmobiling in Northern Wisconsin and Western UP of Michigan  Lodging in Northern Wisconsin and Western UP of Michigan